פריד סעיד – משרד תיווך בחיפה

נדל״ן בחיפה והמלחמה​

פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר 2023 השפיע באופן דרמטי על שוק הנדל”ן בישראל ובחיפה בפרט. המלחמה עוררה תחושת אי-ודאות וחשש בקרב הציבור, מה שהוביל לירידה בביקוש לדירות.

ירידה בביקוש לדירות

חיפה לא נפגעה באופן משמעותי מהמלחמה, אך גם היא לא הייתה חסינה להשלכותיה. בדיקה שערכה חברת WeCheck (וויצ’ק) מראה כי מאז ה-7 באוקטובר מספר הדירות הפנויות בחיפה זינק בכ-50%. לשם השוואה באשקלון זינק מספרן ב-100%; באשדוד ב-94%; בת”א ב-93% ובירושלים ב-47%.

הירידה בביקוש לדירות ניכרת בכל תחומי השוק, אך היא בולטת במיוחד בשוק הדירות למגורים. על פי נתוני חברת מדלן, מחירי הדירות למגורים בחיפה ירדו בממוצע ב-2% מאז תחילת המלחמה. הירידה במחירים ניכרת בעיקר בקטגוריית דירות 3-4 חדרים, שבה המחירים ירדו בממוצע ב-3%.

עליית בביקוש לדירות עם ממ"ד

למרות הירידה הכללית במחירי הדירות, ישנם מקרים שבהם המחירים דווקא עלו. כך לדוגמה, מחירי הדירות עם ממ”ד בחיפה עלו בממוצע ב-1% מאז תחילת המלחמה. העלייה במחירים נובעת מהביקוש הגובר לדירות עם ממ”ד, שנחשבות לבטוחות יותר בעת מלחמה.

השפעת עליית הריבית

עליית הריבית במשק, שהחלה עוד לפני פרוץ המלחמה, השפיעה גם היא בצורה שלילית על שוק הנדל”ן. עלייה בריבית גורמת לעלייה בעלויות המשכנתאות, מה שפוגע בביקושים לדירות.

הערכות לגבי העתיד

המצב בשוק הנדל”ן בחיפה צפוי להשתפר ככל שהמלחמה תסתיים והמצב הבטחוני יתייצב. עם זאת, גם אז, ההשפעה של המלחמה תמשיך להימשך לפחות בטווח הקצר.

לפי הערכות של מומחים, מחירי הדירות בחיפה צפויים להמשיך לרדת בשנה הקרובה. עם זאת, הירידה תהיה מתונה יותר מאשר בשנים האחרונות.

בטווח הארוך, צפוי שוק הנדל”ן בחיפה להתאושש ולהמשיך לצמוח. העיר חיפה היא מרכז תעשייתי ותרבותי חשוב בישראל, והיא מציעה איכות חיים גבוהה. גורמים אלו צפויים למשוך משפרי דיור ומשקיעים גם בעתיד.

מתעניינים בקניית נכס למגורים או להשקעה ? 

מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם

פריד סעיד – מתווך הנדל״ן שלכם בחיפה

More to explorer

green and yellow crane

סיכום שנת 2023 בנדל״ן

סיכום שנת 2023 בענף הנדל״ן שנת 2023 הייתה שנה מאתגרת עבור ענף הנדל”ן בישראל. הירידה בביקושים והירידה במחירי הדירות, שהחלו כבר בשנה

house, real estate, agent-3785933.jpg

למה לי מתווך ?

למה לי מתווך ? רכישה או מכירה של דירה היא אירוע משמעותי בחייו של כל אדם. מדובר בעסקה מורכבת הדורשת ידע, ניסיון

דילוג לתוכן