פריד סעיד – משרד תיווך בחיפה

חושבים למכור את הבית ?

כמה טיפים שכדאי לדעת לפני מכירת הדירה

תמחור נכון של הנכס

תמחור נכון של דירה הוא היבט קריטי והוא עשוי להשפיע על המשך כל התהליך, בהתאם לצעדים שתנקטו. אם מציעים דירה או בית במחיר לא סביר, הנכס עלול להיפלט (להישרף) משוק הנדל”ן המקומי ואיכות החיים של המוכרים עלולה להיפגע משמעותית כתוצאה מכך. לכן, חשוב לתמחר את הנכס היטב ולא על סמך שמועות לא מבוססות על מחירי נכסים אחרים. יש לבדוק לעומק אילו עסקאות התבצעו בבניין, בשכונה שלכם ובשכונות נוספות עם תנאים הדומים לנכס שלכם וכך לקבל אינדיקציה מדויקת יותר לגבי המחיר הריאלי של הנכס. כמו כן, מומלץ לבדוק באתר רשות המיסים ובאתרים רלוונטיים נוספים, את שווי עסקאות הנדל”ן שבוצעו באזור מגוריכם לאחרונה. 

הדרך הטובה ביותר לתמחר נכון את הנכס היא להסתייע באנשי נדל”ן מקצועיים, המכירים את שוק הנדל”ן המקומי ומעורים לעומק בעסקאות שהתבצעו בו לאחרונה. כך תוכלו לקבל מידע רלוונטי ומהימן ולהציע את הנכס בשוק במחיר הוגן שגם יהלום את ציפיות הקונים וגם יניב עבורכם תשואה נאה. הימנעו מטעויות בשלב זה של התהליך, כדי להבטיח בשלב מאוחר יותר התקדמות אל עבר המטרות הרצויות. אל תבצעו צעדים פזיזים ואל תחליטו על מחיר לפני שאתם מתייעצים עם מומחי נדל“ן מנוסים! ובעלי מוניטין שיעזרו לכם עם תמחור הנכס .

לייעוץ מקיף אודות תמחור הנכס , צרו קשר וצוות מומחי הנדל”ן שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.

הכנת הנכס למכירה

הכנת הנכס למכירה זהו צעד חשוב, שכן הוא משפיע על הרושם הראשוני (ואין על רושם ראשוני) של הקונים מהנכס ובעקבות כך על התחרות עליו והמהירות שבה הוא יימכר. הכנת הנכס היא תהליך קצר אך קפדני, בו משביחים את הנכס קלות על-מנת להציג אותו בצורה הטובה ביותר. ההכנה כוללת תיקונים אם יש צורך, בכל חלקי הבית הפנימיים והחיצוניים, שיפור עיצוב הפנים, התקנת תאורה אם חסרה, סידור הגינה או החצר כולל צמחיה, מחסן, בריכה וכדומה וכמובן, סדר וניקיון יסודיים, במטרה להכין את הנכס לביקור של מתעניינים פוטנציאליים.

חשוב לפעול על-פי שיטות מוכחות הגורמות לנכס להיראות מזמין יותר. למשל, הוצאת מיטות ומזון של חיות המחמד, סידור ואורור הבית ולדאוג שיכנס אור טבעי לדירה , במקרים מסוימים, כדאי להיעזר בשירותים של מעצב פנים או חברה מקצועית לניקיון, שיהפכו את הנכס לאסתטי וליוקרתי בקלות ובמהירות.

יתרת גובה המשכנתא

צעד פיננסי חשוב שיש לנקוט בו לפני מכירת דירה, הוא בירור יתרת גובה המשכנתא שנשארה על הדירה. לשם כך, יש לפנות לבנק ולבקש אישור יתרות ובמקביל, להוציא אישור עקרוני מהבנק על משכנתא חדשה או על גרירת המשכנתא הקיימת.

נושא המשכנתאות על כל היבטיו, הוא אחד המאתגרים והמורכבים ביותר שיש. מצד אחד, עסקת נדל”ן , היא אחת מהעסקאות הגדולות והחשובות ביותר שעושה אדם במהלך חייו. עם זאת, רוב האנשים לא יכולים לרכוש דירה בלי ללוות משכנתא מהבנק ולכן, זהו צעד הכרחי.

מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי ואמין, שילווה אתכם בכל שלב, החל בבירור יתרת גובה המשכנתא ועד שיפור תנאי המשכנתא הקיימת או הלוואה של משכנתא חדשה בתנאים אידיאליים.

כמומחי נדל”ן מובילים באזור חיפה, יצרנו במהלך השנים קשרים קרובים עם מומחי משכנתאות המעורים בשוק הנדל”ן בחיפה והם יוכלו לסייע לכם עם הבירורים הרלוונטיים לקבלת המשכנתא האופטימלית עבורכם. צרו עמנו קשר לייעוץ נוסף ולחיבור ליועץ משכנתאות מומחה.

מס שבח

מס שבח הוא המרכזי מבין ההיטלים והמיסים בכל עסקת נדל”ן וכמובן גם כאלו המתבצעות בהקשר של דירות בחיפה. מס זה מוטל על מוכר הנכס בעת מכירת הנכס ברווח וגובהו 25% מסך הרווח, בניכוי הוצאות מוכרות בגין שיפוצים, עלויות המכירה וכדומה. מס שבח משולם בתוך 60 יום ממועד החתימה על החוזה למכירת הדירה ואם מתברר בסופו של דבר כי שולם מס רווח גבוה מדי, המוכר יהיה זכאי להחזר כספי. כמו כן, כדאי להכיר את התנאים לפטור מתשלום מס שבח: אם הדירה הנמכרת היא היחידה בבעלותו של המוכר ותקופת ההחזקה בה עברה יותר מ 18 חודשים , אם היא לא הדירה היחידה אך חלקו בדירה הנוספות לא עולה על שליש ואם הדירה התקבלה בירושה והמוריש היה פטור ממס שבח, הפטור עובר ליורש, בתנאי שהוא צאצא או בן/בת זוג של המוריש.

כדי להשלים את תהליך מכירת הדירה בהצלחה, מומלץ להיעזר בעורך דין לדיני נדל”ן, הבקיא בכל הקשור לדיני מס שבח ועוד. כמומחי נדל”ן באזור חיפה, נשמח להפנות אתכם לעורכי הדין המובילים בתחום.

הוצאת נסח טאבו עדכני

טרם מכירת הנכס, יש להוציא נסח טאבו עדכני ואישור מבנה מסוכן מהעירייה. מהלך זה חשוב ביותר על-מנת שתהיו מוכנים עם כל האישורים הרלוונטיים, לכשיבוא קונה רציני לדירה ותעמדו לחתום על חוזה.

נסח טאבו כולל את כל המידע על בעלי הנכס, קיומה של משכנתא על הנכס וכן הערות אזהרה אם קיימות, אודות זכויות צד ג’, עיקולים, צווי הריסה, צווי בית משפט, הערות לפי חוק התכנון והבניה ועוד. לכן, חשוב לבדוק את הנושאים האלו מבעוד מועד כדי לנסח את חוזה מכירת הדירה בהתאם.

חשוב לציין כי הוצאת נסח טאבו זמינה ואפשרית עבור הציבור הרחב ואפשר לבצע זאת בכל סניפי לשכות המקרקעין ללא קשר למיקום הנכס או אונליין. כדי להוציא נסח טאבו עדכני יש להצטייד במספר הגוש ובמספר החלקה של הנכס, שאותם אפשר למצוא בחוזה הקנייה, בחשבון הארנונה או דרך האינטרנט.

עם זאת, מומלץ להיעזר בשירותיו של עו”ד מקרקעין בתהליך. פנו אלינו ונוכל לקשר אתכם למשרדי עורכי הדין המובילים בחיפה, להוצאת נסח טאבו.

למה לעבוד עם מתווך בבלעדיות ?

כאשר מוכרים נכס, ישנן שתי אפשרויות לעבוד עם מתווך: בהסכמה או בבלעדיות. עבודת מתווך בבלעדיות היא האופציה הטובה ביותר , ויש לכך מספר סיבות:

  • חשיפה מקסימלית: כאשר מתווך מקבל בלעדיות על נכס, הוא יכול לחשוף אותו לעוד משרדי תיווך נוספים, ובכך להגדיל את החשיפה שלו למספר רב יותר של קונים פוטנציאליים.
  • שיווק יעיל יותר: מתווך שמקבל בלעדיות על נכס יכול להשקיע יותר משאבים בשיווקו, וזאת מכיוון שהוא יודע שהנכס הוא היחיד שהוא אחראי על מכירתו.
  • יחס אישי: מתווך שמקבל בלעדיות על נכס יכול להעניק לבעליו יחס אישי ומסור יותר, מכיוון שהוא יודע שהוא אחראי על המכירה שלו.
  • שקיפות מלאה: כאשר מתווך מקבל בלעדיות על נכס, הוא מחוייב לספק לבעליו שקיפות מלאה לגבי כל הפעולות שהוא מבצע במסגרת המכירה.
  • ניהול מקצועי של קונים: מתווך שמקבל בלעדיות על נכס יכול לנהל את הפניות של קונים פוטנציאליים בצורה מקצועית, תוך סינון של קונים לא רציניים ובירור צרכים של קונים רציניים.
  • תחרות מול הקונים: מתווך שמקבל בלעדיות על נכס יכול ליצור תחרות מול הקונים, מה שיכול להוביל למחיר גבוה יותר עבור הנכס.

לסיכום, עבודה עם מתווך בבלעדיות היא האופציה הטובה ביותר עבור מוכרים המעוניינים למכור את הנכס שלהם במהירות ובמחיר גבוה ביותר .

  • רוצים למכור את הנכס ולא יודעים מאיפה להתחיל ?

  • מרגישים שתהליך המכירה גדול עליכם ?

  • רוצים לדעת כמה הנכס שלכם באמת שווה ?

  • זקוקים ליעוץ וליווי מקצועי מבעל ניסיון מוכח ? 

צרו קשר איתנו עוד היום 
ותיהנו מליווי מקצועי לאורך כל הדרך, החל משלב הרעיון ועד למכירה מוצלחת ורווחית של הנכס.

משרדנו מציע :

מעל 13 שנות ניסיון בשוק הנדל”ן בחיפה

מאגר קונים עצום, הכולל משקיעים, משפרי דיור וזוגות צעירים

שיתוף פעולה מלא עם משרדי תיווך נוספים, למיקסום תוצאות לטובת המוכר

סינון וניהול קונים פוטנציאליים

יכולות ניהול משא ומתן מתקדם

פרסום, חשיפה ושיווק הנכס, בצורה רחבה וממוקדת לקהל היעד הנכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן